CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

1. Również we wtorek 23 kwietnia w parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 1230 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna na zakończenie kadencji Rady Miasta Lipna.

1. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Prośmy dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

1. W piątek i sobotę 26-27 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku będzie miała miejsce Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Duszpasterska zatytułowana „Mama i Tata od poczęcia! Rodzicielstwo prenatalne. Informacja na plakacie w dużej gablocie.

1. Za tydzień - 28 kwietnia - po Mszy św. o godz. 1200, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas czwartych, dotyczące Komunii Świętej Rocznicowej.

1. Zbliża się miesiąc maj. Prosimy o przygotowanie w mieście i na wioskach przydrożnych Krzyży i figur Matki Bożej, miejsc przy których będziemy się gromadzić na nabożeństwa majowe.

1. Bóg zapłać za składane ofiary z racji tacy gospodarczej.

1. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

1. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom na spotkanie Chrystusa w Słowie Bożym życzymy: Szczęść Boże!