MENU 2023NEW

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Jutro zwrócimy się do Maryi jako Matki wszystkich wierzących - Matki Kościoła.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie dla klas 6 i 7.

1. W czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

1. Bóg zapłać osobom, które w dniu wczorajszym zgromadziły się na nabożeństwie majowym przy figurach. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w sobotę 25 maja na godz. 1930: Złotopolu przy p. Sumowskich, w Lipnie na 3 Maja i na ul. 22 Stycznia, natomiast w niedzielę 26 maja zapraszamy na godz. 1800 w Lipnie: na ul. Jastrzębskiej i na przy pomniku św. Jana Pawła II.

1. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas 3-ich na Mszy św. o godz. 1200 będą przeżywać I Komunię Świętą. Prosimy parafian nie związanych z uroczystością o skorzystanie z Mszy Świętej o innej godzinie. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dla dzieci, oraz rodziców w sobotę 25 maja o godz. 1500. Natomiast dzieci z klas 4 wraz z rodzicami, na pierwszą próbę przed komunią rocznicową zapraszamy w czwartek, 23 maja na godzinę 1600. Również w czwartek o godz. 1900 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. Zapraszamy również rodziców. Obecność obowiązkowa.

1. W przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam, które będziemy polecać w modlitwie.

1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą z racji 3 niedzieli miesiąca.

1. W czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji, prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy posesji p. Złakowskich - rodziców młodzieży bierzmowanej, przy figurze Matki Bożej - rodziców dzieci I – komunijnych. Prosimy asystę o przygotowanie chorągwi i feretronów.

1. Od 24 czerwca organizujemy pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Odwiedzimy: Gniechowice – Sanktuarium św. Filomeny by uczcić relikwie tej Patronki na czasy apokaliptyczne oraz uzyskać błogosławieństwo świętym olejem, Wrocław z licznymi urokliwymi zakątkami i zabytkami, Trzebnicę – sanktuarium z grobem św. Jadwigi Śląskiej, Legnicę gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny, Zamek Książ w Wałbrzychu, Krzeszów – opactwo pocysterskie, Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Twierdzę Srebrna Góra. Więcej informacji u ks. Łukasza. Serdeczne zapraszamy!

1. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

1. Do wieczności odeszła: śp. Teresa Kwiecińska. Wieczny odpoczynek…

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy: Szczęść Boże!