SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1000 Litania do Bł. Michała Kozala BM, Patrona naszej parafii.

1. We wtorek 7 maja w parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 1100 będzie odprawiona Msza św. w intencji nowo wybranej Rady Miasta Lipna.

1. W środę, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o 700 i 1800.

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie klas 8, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o 1730, w niedzielę o 1630. W najbliższą sobotę 11 maja zapraszamy na godz. 1930 na majowe na: Złotopolu przy p. Judyckich, Trzebiegoszczu przy figurze Matki Bożej za torami, na Okręgu przy p. Błaszkiewicz!

1. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w przyszły piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Również w najbliższą niedzielę w parafii rozpoczynamy nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej! Obraz został poświęcony dnia 3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, zaś drewnianą oprawę do obrazu sporządził bezinteresownie p. Michał Lazarowski, któremu serdecznie dziękuję! Nawiedzenie rozpoczynają mieszkańcy Złotopola, dlatego zapraszam mieszkańców Złotopola w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą na godz. 1700, po której obraz zostanie przewieziony do Złotopola! Módlmy się w intencji błogosławionych owoców nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii!

1. Dnia 1 czerwca organizujemy wyjazd na Lednicę. Koszt 100,- (jest jeszcze wolne miejsce). Zapisy u ks. Roberta.

1. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy (podwójny numer z ostatniej i dzisiejszej niedzieli).

1. Do wieczności odeszli: śp. Teresa Laskowska, Henryk Ziemkiewicz, Halina Ziółkowska, Jan Grys. Wieczny odpoczynek…

1. Wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie zaś maturzystom na czas egzaminów, życzymy: Szczęść Boże!